Modne spodnie powinny znaleźć się w każdej garderobie. W końcu są sprawdzoną podstawą wielu stylizacji i wystarczy tylko odrobina wyobraźni, by z ich wykorzystaniem wyczarować oryginalne i ładne stroje. Trzeba jednak mieć świadomość, że spodnie są dostępne w kilkunastu różnych krojach oraz ich wariantach. W tym sezonie szczególnie modne będą rurki i dzwony, które można uznać za ich przeciwieństwo. Który fason wybrać i w jakiej sytuacji? Jak stylizować takie spodnie?

Podkreślające sylwetkę rurki

Rurki to spodnie, których krój jest dopasowany do kształtu ciała. Są dość wąskie, więc podkreślają uda oraz łydki. Dobrze przylegają do pośladków, więc mogą je modelować. Stąd też bardzo ważne jest, by rurki przed zakupem przymierzyć i upewnić się, że dobrze leżą. Ten rodzaj spodni pasuje niemal do wszystkich stylizacji. Z powodzeniem można dobierać go do obcisłych topów i eleganckich koszul, ale będzie też pasował do luźnych tunik i sportowych bluz. Warto to podkreślić, bo nie można tego samego powiedzieć o większości krojów spodni. Zwykle wyglądają one źle z długimi bluzkami. W przypadku rurek jest jednak inaczej i jeśli są one bardzo dopasowane do ciała, to można nawet zdecydować się na zastąpienie nimi rajstop w stylizacji z sukienką. Przykładowe stylizacje z wykorzystaniem spodni możesz obejrzeć na https://wearmedicine.com/k/ona/odziez/jeansy. Na pewno będziesz mogła się nimi zainspirować, by stworzyć coś oryginalnego i równocześnie wygodnego. Do rurek pasują właściwie wszystkie rodzaje obuwia.

Luźne dzwony

Dzwony to spodnie, które z pewnością zasłużyły już na miano kultowych. Kiedyś każda modna dziewczyna je nosiła… i całkiem dużo mężczyzn stawiało na nie w swoich garderobach. Później moda na nie przeminęła po to, by znów wrócić i olśniewać. Dzwony to spodnie z nogawkami, które rozszerzają się ku dołowi. Zwykle jednak przylegają ściśle do pośladków i ud, a rozszerzają się dopiero od kolan. Spodnie szerokie na całej długości nogawek to szwedy lub też ich warianty. Wróćmy jednak do dzwonów. Świetnie sprawdzają się one w stylizacjach, które trzeba odświeżyć i ożywić. Powinno się zestawiać je z bluzkami i topami, które przylegają do ciała i nie poszerzają go. Zwróćmy uwagę, że w tym kroju ciężar przeniesiony jest na dół sylwetki. Można więc dążyć do utrzymania go na miejscu właśnie poprzez dobranie przylegającej góry. Drugą drogą jest zdecydowanie się na zbalansowanie szerokiego dołu. Można to zrobić poprzez uzupełnienie stylizacji marynarką o szerokich ramionach. Dobrym pomysłem jest zdecydowanie się na model z ozdobnymi poduszkami, który doda Ci centymetrów w barkach. W zestawieniu z dzwonami będzie to wyglądało bardzo estetycznie i oryginalnie. Tutaj warto też podkreślić, że z racji specyficznej szerokości nogawek można wykorzystać okazję do dodania sobie wzrostu. Do dzwonów możesz wybierać buty na wysokim obcasie, który później zostanie schowany pod spodniami. To całkiem ciekawy pomysł na to, by dyskretnie wymodelować sylwetkę i podkreślić jej walory.