Zdrowe włosy to marzenie wielu kobiet. Jego spełnienie nie jest takie proste, a w osiągnięcie pełnych blasku pasm trzeba włożyć sporo wysiłku. Kluczowa jest zmiana nawyków i zapamiętanie kilku użytecznych rad. Jakie kroki warto podjąć, by cieszyć się zdrowymi włosami? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek!

Nawyk 1: zbilansowana dieta

Wprowadzanie dobrych nawyków warto zacząć od zrównoważonej diety. To właśnie to, co masz na talerzu, ma kluczowy wpływ nie tylko na włosy, ale też na kondycję całego ciała. Dla pasm szczególnie wartościowe jest białko, minerały, witaminy oraz zdrowe tłuszcze. Chcąc dostarczyć je do organizmu, możesz sięgnąć po ryby, jaja, orzechy, nasiona, a także świeże owoce i warzywa. Ogranicz za to do minimum wysoko przetworzoną żywność. Cukry, tłuszcze trans czy konserwanty mogą wpływać negatywnie na kondycję włosów. Postaraj się wyeliminować z diety fast foody, słodycze czy słodzone napoje. Nie powinnaś zapominać także o piciu wody!

Nawyk 2: odpowiednia ilość snu

Sen jest bardzo istotny dla naszego organizmu. Pozwala mu wypocząć i nabrać sił przed kolejnymi wyzwaniami. Brak odpowiedniej ilości snu i jednoczesny nadmiar stresu mogą spowodować, że nie tylko będziesz się źle czuła, ale też Twoje pasma będą osłabione i zniszczone. Postaraj się więc o regeneracyjny, odpowiednio długi sen i znajdź sposoby na ograniczenie stresu: ćwiczenia, medytację czy jogę.

Nawyk 3: odpowiednia pielęgnacja

Kluczowe znaczenie mają również kosmetyki, z których korzystasz na co dzień. Wybieraj naturalne produkty o prostych składach, pozbawione konserwantów czy pochodnych ropy naftowej. Warto sprawdzić ofertę Vis Plantis: szampon tej marki jest delikatny, ale jednocześnie dobrze oczyszcza, natomiast odżywka i maska Vis Plantis mają odżywcze działanie. Po umyciu pamiętaj o delikatnym wytarciu włosów – nie pocieraj pasm, bo może się to przyczynić do ich łamliwości. Zadbaj też o dodatkowe wsparcie dla włosów: stosuj naturalne oleje do olejowania, nawilżaj końcówki i otocz pasma opieką, na jaką zasługują.

Nawyk 4: odpowiednia stylizacja

Pielęgnacja włosów to podstawa, ale oczywiście równie ważne jest stylizowanie pasm w bezpieczny sposób. Najlepiej ograniczyć używanie gorących narzędzi do stylizacji i stosować je tylko w razie potrzeby. Suszarki, lokówki czy prostownice osłabiają pasma i sprawiają, że te stają się łamliwe i łatwiej ulegają uszkodzeniom. Jeśli musisz korzystać z takich narzędzi, sięgnij po kosmetyki, które zapewnią im odpowiednią termoochronę. Dzięki temu uszkodzeń będzie znacznie mniej!

Nawyk 5: dbanie w każdych warunkach

Wreszcie czas na to, co najważniejsze, czyli na odpowiednie traktowanie włosów. Wbrew pozorom są one dość delikatne, dlatego warto chronić je na przykład przed czynnikami atmosferycznymi. Słońce, wiatr czy mróz mają na pasma kiepski wpływ, dlatego dobrym pomysłem są nakrycia głowy. Znaczenie mają również fryzury: wszelkie ciasne upięcia, koczki, gumki do włosów czy ostre spinki także mogą powodować uszkodzenia włosów. Jeśli możesz, unikaj ciągnięcia za włosy i noś je luźno. Na pewno będą Ci za to wdzięczne!

Jak widzisz, troska o pasma wcale nie jest taka trudna. Wystarczy pamiętać o kilku sprawach, dać pasmom odpocząć i sięgnąć po odpowiednie kosmetyki, takie jak maska do włosów Vis Plantis. Pielęgnacja jest kluczem do sukcesu, dlatego na nią trzeba zwrócić szczególną uwagę. Zacznij wprowadzać dobre nawyki już dziś i ciesz się świetnym wyglądem włosów!