Co oznacza tatuaż z Walkirią

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Valkyrie to kobiecy duch, który pojawia się w wielu sagach wikingów. Valkyrie jeździ do łoża śmierci zabitego bohatera i niesie ostrzeżenie dla żyjących. Niektórzy wierzą, że valkyrie jest uosobieniem boskiej mądrości i pomaga tym, którzy proszą ją o pomoc. Ludzie używają jej również jako symbolu nadziei, przewodnika i zmartwychwstania.

Kim była Walkiria?

 Valkyrie dosłownie oznacza „siekacz”. W mitologii norweskiej valkyries to kobiece wojowniczki, które towarzyszą duszom zmarłych bohaterów do Valhalli. Są również znane jako 'chopping block’, ponieważ siedzą na krawędzi i ścinają włosy upadłego bohatera. To pokazuje, że są po to, by opiekować się umierającymi i transportować ich do Valhalli. Bez względu na to, jak ponure są ich okoliczności, umierający są pocieszani przez te pełne wdzięku kobiety.

Słowo 'valkyrie’ pochodzi od staronordyjskiego 'valkyrja’, które wywodzi się z dwóch słów: 'valka’ oznaczającego 'zawodzić’ lub 'płakać’ oraz 'yrja’ oznaczającego 'wzywać’. Według jednej z teorii, valkyrie wywodzi się z gockiego wulfmagi, czyli wilka-rozbójnika, co odnosi się do kogoś, kto budzi zmarłych. Dlatego też pociesza ona tych, którzy odeszli, jednocześnie przekazując wolę Odyna tym, którzy jeszcze żyją.

Jak zostać tatuatorem?

Co symbolizuje tatuaż walkirii?

Walkiria może symbolizować odwagę, ponieważ jest wojowniczą boginią, która chroni tych, którzy są w potrzebie. Wiele osób otrzymuje ten tatuaż, aby pokazać, że wspierają tych, którzy cierpią. Robią to poprzez inspirowanie innych lub ochronę innych w czasach zagrożenia. Zasadniczo te tatuaże reprezentują odwagę i mogą być całkiem piękne, gdy są zrobione dobrze.

Jak zrobić tymczasowy tatuaż?

Innym znaczeniem tego tatuażu Viking jest to, że symbolizuje siłę. Walkiria to kobieta z zaplecionymi włosami, która przynosi pocieszenie tym, którzy są w niebezpieczeństwie. Siedzi przy łożu śmierci wojowników i obcina im włosy, gdy przygotowują się do Valhalli. Z tej perspektywy reprezentuje ona siłę u kobiet i może być interpretowana jako symbol męstwa lub przetrwania. Te tatuaże mogą dotyczyć również męskich odbiorców; mają one po prostu inne konotacje, gdy są stosowane do kobiet niż do mężczyzn.

Jak dobrać tatuaż do charakteru?

Walkiria – znaczenie tatuażu

W oparciu o poprzednie spostrzeżenia, tatuaż Viking valkyrie może reprezentować odwagę, siłę, mądrość, wskazówki i tematy związane ze śmiercią, takie jak śmiertelność, odkupienie i zmartwychwstanie. Te znaczenia są najlepiej stosowane podczas interpretacji tego tatuażu w odniesieniu do słynnych sag, takich jak Beowulf lub Sigurd & Gudrun. Zasadniczo są to dzielni wojownicy, którzy walczyli z zębem i paznokciem, aż umarli na nogach zwycięsko. Są teraz z Odynem w Valhalli, gotowi do walki ponownie wkrótce.