Masz kawałek terenu na Rodzinnych Ogródkach Działkowych, ale brakuje Ci pomysłu na aranżację tej przestrzeni? Skorzystaj z kilku praktycznych porad, a dowiesz się, jak estetycznie i praktycznie urządzić swoją działkę ROD. Przekonaj się, że nawet niewielka działka rekreacyjna może być praktyczna, niewymagająca ogromu pracy i jednocześnie estetyczna. Z tego poradnika dowiesz się, jak przeprowadzić aranżację działki ROD w praktyce.

Jak zagospodarować działkę ROD? Trzy kroki do idealnej działki

Zanim zaczniesz jakiekolwiek działania związane ze zmianą aranżacji działki, musisz przygotować dokładny projekt. Planowanie to podstawa, aby wstępnie oszacować koszty, nakłady pracy oraz zamówić niezbędne materiały, rośliny i konstrukcje, które sprawią, że działka ROD będzie wyglądać po prostu pięknie.

  1. Stwórz projekt, który będzie zgodny z Twoimi oczekiwaniami i preferencjami stylistycznymi. Na działkach ROD warto postawić na wszechobecną zieleń, trawy pampasowe, a nawet niewielką szklarnię do upraw warzyw i owoców. Uwzględnij wszystko w projekcie, a późniejsze prace aranżacyjne przebiegną bez niespodzianek.
  2. Ustal, w jakie wyposażenie działki ROD chcesz zainwestować. Doskonałym wyborem jest altana otwarta, którą możesz zamówić ze sklepu z architekturą ogrodową Sodas, zerknij na https://domki-sodas.pl/65-altana-otwarta. Drewniana altanka może stanąć na środku ogródka działkowego. Idealnie nada się na popołudniowy odpoczynek, a także sprawdzi się jako miejsce na grilla.
  3. Zamów dekoracje, akcesoria i oświetlenie na działkę ROD. To kolejny krok, który pozwoli Ci pięknie zaaranżować tereny na rodzinnym ogródku działkowym. Jeśli zależy Ci na klimatycznej atmosferze i praktyczności, nie zapomnij o ozdobnych lampkach solarnych oraz stojących latarniach, które oświetlą całą działkę.

Skorzystaj z powyższych porad, a bez problemu przygotujesz estetyczny projekt aranżacji działki ROD i stworzysz miejsce, w którym cała Twoja rodzina będzie chętnie spędzać wolny czas. Pamiętaj, że każdy, nawet niewielki ogródek działkowy, może być wyposażony w drewniane konstrukcje takie jak altany i domki – czy to do rekreacji, czy do przechowywania narzędzi ogrodowych.

Zagospodarowanie działki ROD a ogródek warzywny

Na wielu rodzinnych ogródkach działkowych można stworzyć aranżacje, które jednocześnie sprzyjają odpoczynkowi oraz umożliwiają hodowanie własnych warzyw i owoców. Podczas planowania zagospodarowania działki ROD wyznacz teren, w którym umieścisz niewielką szklarnię i zabudowę pod rośliny uprawne.

Zadbaj też o przygotowanie gleby, aby wysiane nasiona mogły efektywnie wzrastać. Niezbędne będzie też nawodnienie, dlatego jeszcze przed przystąpieniem do prac aranżacyjnych działki pomyśl o inwestycji w studnię.

Pamiętaj, aby zawsze starać się zagospodarować działkę ROD tak, aby spełniała Twoje oczekiwania. Połączenie otwartej altanki, paleniska, ozdobnych traw oraz przestrzeni wydzielonej pod uprawę owoców i warzyw to świetny pomysł na aranżację ogródka działkowego.