fotel bo biura

Jedną z najtrudniejszych decyzji przy kompletowaniu wyposażenia biura jest wybór fotela. To mebel, na którym średnio pracownik spędza od kilkunastu do nawet kilkuset godzin w miesiącu, stąd też konieczność dopasowania modelu do określonych potrzeb, by uniknąć ryzyka narażenia kręgosłupa na niepotrzebne urazy i napięcie.

Długie godziny spędzane w pracy przed biurkiem, w jednej pozycji i z oczyma utkwionymi w monitorze komputera nie sprzyjają zdrowiu, o czym wiadomo nie od dziś. Dzięki odpowiedniemu fotelowi, dobranemu do indywidualnych oczekiwań i uwarunkowań można uniknąć wielu schorzeń. Postawa siedząca nie sprzyja zdrowiu, jednak poprzez odpowiednią pozycję i ułożenie ciała zabezpieczamy kręgosłup, a tym samym nasze zdrowie na wiele lat.

fotel biurowy

Inwestycja w fotel biurowy jest więc inwestycją w samego siebie, nie warto zatem oszczędzać kilku złotych, by borykać się z niską efektywnością i przeciążeniem. Na rynku istnieje wiele modeli, stworzonych z myślą o osobach intensywnie pracujących – czy to w domu czy w korporacjach. Idealny fotel do biura łączy w sobie kilka podstawowych cech, takich jak regulacja wysokości siedziska i oparcia, wykończenie przewiewną, trwałą tkaniną membranową lub ekoskórą oraz system kół i system obrotowy, umożliwiający wykonanie wielu czynności służbowych bez konieczności ciągłego wstawania zza biurka. Ostatnie wymienione funkcje są najbardziej istotne w przypadku mniejszych przestrzeni biurowych, gdzie można zaoszczędzić nie tylko kręgosłup, ale i czas na wykonanie poleceń.

Nowoczesne fotele biurowe wyposażone są w systemy pozwalające na swobodne kołysanie się na krześle. Jednym z takich rozwiązań jest mechanizm TILT, umożliwiający blokadę krzesła w pozycji najbardziej ergonomicznej, a także system MULTIBLOCK, szczególnie ceniony przez osoby spędzające wiele godzin za biurkiem, pozwalający na ustawienie fotela w pozycji odchylonej. Oba są proste w użyciu i sprawiają, że nawet kilkunastogodzinna praca nad projektem może stać się przyjemnością.