Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Przekuwanie pępka to jedna z metod zdobienia ciała. Większość z nas ma przekłute uszy. Nie brakuje też fanek kolczyków w wardze, nosie czy pępku. Kolczyk w pępku może wyglądać seksownie, więc nic dziwnego, że wiele kobiet i dziewcząt wciąż rozważa ten zabieg. Czy jest coś, co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na przekuwanie pępka? Ile goi się kolczyk w pępku?

Czy kolczyk w pępku boli? Ile goi się kolczyk w pępku?

W studiach, które wybieramy, aby wykonać kolczyk w pępku, możemy spodziewać się dokładnej sanityzacji miejsca przekłucia. Piercer ułoży nas na specjalnej kanapie i zaznaczy markerem dokładnie miejsce, zwykle około 1 cm nad pępkiem. Za pomocą szczypiec oddzieli odpowiedni fragment skóry do przekłucia, użyje igły z wenflonem do nakłucia, a następnie założy wybrany kolczyk do pępka.

Kolczyk w pępku- gojenie

Ból po tym zabiegu oceniany jest jako stosunkowo niewielki, należy jednak pamiętać, że każdy z nas ma inny próg bólu i jest to sprawa indywidualna. Podczas naszej wizyty na pewno nauczymy się dbać o nowe kolczyki. Dla przypomnienia – najlepiej kilka razy dziennie spryskać kolczyk w pępku środkiem antyseptycznym, który zapobiegnie namnażaniu się bakterii w ranie. Dobrze jest też dwa razy dziennie przemywać pępek zwykłą solą fizjologiczną.

Ból, obrzęk i zaczerwienienie wokół pępka są normalne i mogą wystąpić w ciągu pierwszych kilku tygodni po przekłuciu. Jeśli po kilku tygodniach zauważysz coś niepokojącego, takiego jak ból i znaczne zaczerwienienie w miejscu przekłucia, możesz nałożyć maść antybiotykową i delikatnie wmasować w bolące miejsce. Jeśli jednak ból nie ustępuje i towarzyszą mu inne nienaturalne objawy, należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza, ponieważ rana w okolicy pępka mogła rozwinąć się w silną infekcję.

Na co zwrócić uwagę wybierając salon na piercing pępka?

Podczas wykonywania samego programu należy pamiętać o kilku aspektach. Po pierwsze, przekłuwacze powinni używać wysterylizowanych narzędzi jednorazowego użytku, które są natychmiast wyrzucane do kosza. Nie może używać luźnych igieł lub igieł, które myje po każdym zabiegu! To samo dotyczy szczypiec i samego kolczyka. Kolczyki powinny być sterylne i muszą być noszone przez przekłuwacza natychmiast po przekłuciu. Warto również pamiętać, że przed przekłuciem piercer zaznacza markerem miejsce przekłucia. Dzięki temu, jeśli zauważysz, że przebicie jest wygięte lub za wysoko, nadal masz szansę zareagować przed przebiciem. Piercer podczas zabiegu powinien bezwzględnie nosić rękawiczki jednorazowe. Przed przekłuciem należy założyć mu nowe i od razu wyrzucić do kosza.

Ile kosztuje kolczyk w pępku?

Przekłuwanie pępka jest zabiegiem bezbolesnym, ale wszystko zależy od indywidualnej wrażliwości na ból. Piercing w pępku umieszcza się w pozycji leżącej. Kolczyk w pępku w 2023 roku umieszcza się na wiele sposobów – z góry, z dołu, a nawet ukośnie. Nie wiesz jaki kolczyk wybrać? Sprawdź stronę https://centrumpiercingu.pl/ i wybierz idealny model dla siebie!