Szpilki to buty wyjątkowe. Kojarzone są z kobietami, które mają przebojowy charakter i niczego się nie boją, a jednocześnie z osobami, które uwielbiają wyglądać elegancko. Obuwie tego typu jest szczególnie chętnie wybierane przez panie, które często wychodzą na ważne spotkania, czy to z ukochanym, czy to w sprawach firmowych. Jednak w przypadku szpilek zawsze pojawia się pytanie: czy one w ogóle mogą być wygodne?

Zła sława szpilek

O kobietach często mówi się, że dla urody zrobią wszystko – są gotowe dla niej nawet cierpieć. Właśnie takie panuje też przekonanie o szpilkach. Buty tego rodzaju kojarzone są z niewygodą, bolącymi stopami, skurczami łydek i nadwyrężeniem kręgosłupa. Niestety, nie bez przyczyny. Często ich wysokość i wąski punkt podparcia wymuszają bardzo nienaturalny sposób poruszanie się w nich, a to z kolei prowadzi do wyżej wzmiankowanych dolegliwości.

Zła sława szpilek nie musi jednak oznaczać, że zawsze są tak bardzo uciążliwe. Wiele osób przekonuje się, że ich lepszy dobór pod kątem wygody może sprawić cuda i dosłownie z dnia na dzień mogą stać się ulubionym, a przede wszystkim komfortowym butem.

Wygodne szpilki na niższym obcasie

Pierwsza propozycja, która na pewno przypadnie do gustu paniom, które nie muszą być bardzo wysokie, to zakładanie niższych szpilek. Bo choć wielu osobom wydaje się, że różnica w wysokości obcasa niczego nie zmieni, jest to błąd. Nawet 2 czy 3 cm niższy obcas może okazać się znacznie bardziej wygodny.

Dlatego jeśli musisz nosić szpilki i nie możesz zamienić ich na inne obcasy, spróbuj sięgnąć po modele niższe. Będą tak samo eleganckie i doskonale podkreślą charakter stroju, pracy czy zadania, przed którym stoisz, a jednocześnie nie obciążą tak mocno twojego organizmu.

Buty na platformie

Drugą ciekawą propozycją, która może pomóc ci w noszeniu szpilek bez męczenia bóg i pleców, jest zakup butów z platformą. Platforma to podwyższenie znajdujące się w przedniej części buta, pod palcami i śródstopiem. Dzięki takiej budowie punkty podparcia nieznacznie się zmieniają, a dodatkowo zostają zmniejszone różnice między palcami i piętą. To z kolei powoduje, że obuwie jest znacznie łatwiejsze do noszenia podczas dłuższych wyjść czy też na okazje, które wymagają długotrwałego stania, chodzenia i tańczenia.

Buty na platformie często mają dodatkową zaletę – w wielu przypadkach obcas, który posiadają, jest odrobinę szerszy i inaczej wyprofilowany oraz inaczej ustawiony niż w przypadku butów na klasycznej szpilce. Dzięki temu również będą wygodniejsze.

Wygodna cholewka

Mówiąc o szpilkach, najwięcej czasu poświęcamy samym obcasom. Ale but nie składa się tylko z nich! Dlatego jeśli naprawdę zależy ci na wygodnych szpilkach, musisz przywiązać tak samo dużą wagę do cholewki twojego buta, jak i do obcasów. Postaw na miękką cholewkę z naturalnej lub ekologicznej skóry, jaką znajdziesz w wielu modelach dostępnych w sklepie Brilu. Dzięki temu twoja noga nie będzie ulegać odparzeniom i otarciom, co na pewno nie byłoby komfortowe.