Wałki z wolna wracają do łask. Mimo dużej popularności prostownic i lokówek nadal są chętnie wybierane do tworzenia trwałych fryzur. Nie niszczą pasm, umożliwiają zwiększenie ich objętości i nadanie im pożądanego kształtu. Dzięki różnym rozmiarom wałków można uzyskać drobne i większe loki, figlarne sprężynki oraz delikatne fale. Dowiedz się, jak ich używać, by stworzyć piękne uczesanie!

Popularne rodzaje wałków do włosów

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów wałków. Znane od lat modele na rzep, tradycyjne papiloty, wałek jedwabny to tylko niektóre z nich. Dzięki właściwemu ich użyciu można nadać fryzurze piękny kształt i objętość, dbając jednocześnie o dobrą kondycję włosów. Co ważne, bez względu na model, bardzo łatwo nawija się włosy na wałki, zabieg ten nie jest czasochłonny.

Specjaliści salonu Jean Louis David podkreślają, by dobrze zastanowić się nad efektem, jaki chce się uzyskać. Tradycyjne wałki na rzep można kupić w każdej drogerii. Doświadczony fryzjer z Łodzi podkreśla, że łatwo je przymocować do kolejnych pasm, wystarczy je delikatnie zawinąć i pozostawić do wyschnięcia. Można w ich przypadku zastosować również siatkę lub czepek, by uniknąć rozluźnienia się poszczególnych elementów.

Dzięki innemu modelowi również można uzyskać idealnie skręcone loki bez zniszczenia włosów. Na wałki typu papiloty nawija się drobne pasma, które po wyschnięciu zamienią się w urocze, drobne loczki. We wnętrzu papilotów jest cienki drucik, który sprawia, że stabilnie trzymają się one na głowie.

Wałki do włosów od lat ewoluują. Długi, giętki jedwabny wałek umożliwia uzyskanie pięknych fal i większych loków. Nie narusza struktury włosów, można go założyć na noc, bez ryzyka nieprzespanej nocy. Popularnością cieszą się również wałki stożkowe, na zatrzaski, cieniutkie wałeczki z gumką i spiralne.

O czym warto pamiętać, gdy używa się wałków do włosów?

Fryzjer z Łodzi zaleca, by na wałki nakręcać wilgotne włosy. Można również stosować odpowiednie środki do stylizacji, np. piankę, lakier lub aktywator loków. Wysokiej jakości preparaty oferuje nasz salon fryzjerski w Łodzi.

Nawinięte włosy na wałki pozostawia się do wyschnięcia. Po odpowiednim ich zabezpieczeniu, można zdjąć je po całej nocy. Profesjonaliści z JLD wskazują, że nie każda fryzura wymaga potem rozczesania. Dobry efekt uzyskuje się po rozwinięciu wałków i roztrzepaniu kosmyków palcami. Do bardzo długich włosów warto wybrać wałki większe. Trzeba zwrócić uwagę na to, by nakręcane pasma były wyprostowane.