Choć niektórzy dorośli mogliby tego nie przypuszczać, dzieci również uwielbiają się stroić. Nie bez powodu wszak największą uwagą maluchów cieszą się te ubrania, których barwy i wzory korespondują z nierzadko bardzo wysublimowanym dziecięcym gustem. Jeżeli więc zamierzasz kupić dziecku odzież na prezent, koniecznie upewnij się, że wiesz, jak wybrać tę odpowiednią! W doborze modelu możesz zainspirować się wieloma rzeczami — od cech charakteru dziecka, aż po jego modowe upodobania czy sposoby spędzania wolnego czasu.

Jaki wzór na ubranie dziecięce wybrać? Inspiracje na prezent dla ośmiolatka

Wybierając ubrania na prezent, najłatwiej zainspirować się tym, co wiadomo na temat gustów malucha. Każde dziecko ma nieco inne preferencje, dlatego nie warto sugerować się wyłącznie aktualną modą, lecz zasięgnąć inspiracji w stylu życia i ulubionych motywów dziecka. Oto kilka przykładów!

Jakie ubrania na prezent dla małego sportowca?

Twoje dziecko cytuje się meczami piłki nożnej jeszcze bardziej niż Ty i Twoi koledzy? A może chętnie skacze, biega i tańczy, naśladując zawodników rozmaitych sportów? Jeżeli mieszkasz pod jednym dachem z małym wielbicielem aktywności fizycznej we wszelkich jej przejawach, koniecznie rozważ zakup bluzy z nadrukiem nawiązującym do tej tematyki. Dziecku spodoba się na przykład model przyozdobiony grafiką z wizerunkiem ulubionego zawodnika lub artystyczny obrazek przedstawiający przedmiot jego zainteresowań, na przykład szybkie samochody.

Jakie ubrania na prezent dla gracza?

Jeśli Twoje dziecko najchętniej nie odchodziłoby sprzed ekranu komputera i wprost uwielbia eksplorować wirtualne światy, podaruj mu koszulkę lub bluzę z nadrukiem nawiązującym do jego ulubionej serii gier. Szczególną furorę wśród maluchów robią modele z wizerunkami postaci, a także z logotypami gier.

Jakie ubrania na prezent dla wielbiciela filmów i bajek?

Każde dziecko lubi oglądać animowane filmy i seriale, a większość maluchów bardzo chętnie otacza się zabawkami i przedmiotami nawiązującymi do ich ulubionych tytułów. W poszukiwaniu inspiracji na bluzę lub koszulkę możesz zasugerować się także tą tematyką. Ubrania z podobizną lubianej przez dziecko postaci? Może sceneria charakterystyczna dla szczególnie chętnie oglądanej bajki? Możliwości jest mnóstwo — w ofercie sprzedawców ubrań dziecięcych, na przykład w sklepie polskiej marki Escobart, znajdziesz rozmaite ubrania na prezent dla 8-latka.

Nie tylko nadruk, ale i jakość — jak wybrać komfortowe i trwałe ubranie dla dziecka?

Odpowiedni nadruk na bluzie lub koszulce nie powinien być jedynym kryterium jej wyboru — nie mniej istotne będzie upewnienie się, że wybrane ubranie jest dobrej jakości i posłuży dziecku przez długi czas. Postaw na odzież wykonaną z naturalnych materiałów, najlepiej wyposażoną w elementy funkcjonalne takie jak kaptur czy przednia kieszeń (w przypadku bluzy). Wybierz komfortowe w noszeniu, proste kroje, które nie będą krępować ruchów podczas intensywnej zabawy.