Jak sprawić drugiej osobie prawdziwy świąteczny prezent od serca? Odpowiedź na to pytanie jest prosta tylko pozornie. Nie wystarczy wyłącznie intencja, z jaką go kupujemy, ale też dopasowanie prezentu do obdarowywanej osoby. Rama lub antyrama ze zdjęciami na prezent to doskonały pomysł, ponieważ daje nam duże możliwości personalizacji podarunku.

Kupowanie prezentów to dla niektórych przyjemność, dla innych obowiązek. Ci pierwsi docenią możliwości aranżacji i personalizacji, jakie daje rama do obrazów czy zdjęć. Tych drugich postaramy się przekonać, że to proste i że może nas wzbogacić, sprawiając, że obowiązek zamienimy w prawdziwą przyjemność. Tym samym nadamy świętom odpowiednie ramy.

Oryginalny prezent: ramka ze zdjęciami

Podarowanie komuś pod choinkę oprawionego zdjęcia czy rysunku to zwyczaj nie tylko oryginalny, ale świadczący o sympatii, przywiązaniu i prawdziwej chęci docenienia drugiej osoby. To dobry sposób na przywołanie wspomnień do których obdarowywana osoba lubi wracać. Często to fotografie rodzinne albo zdjęcie z młodości lub przedstawiające wyjątkową chwilę w życiu człowieka.

W jaką ramę można oprawić zdjęcie?

Ramka ze zdjęciami na prezent powinna wpasować się w wystrój mieszkania lub domu osoby obdarowywanej. Do wyboru mamy ramy aluminiowe, drewniane lub antyramy. Drewniana ramka ze zdjęciami na prezent to propozycja dla bliskich, którzy udekorowali swoje wnętrze tradycyjnie, w stylu boho lub w stylu skandynawskim. Ramka aluminiowa wpasuje się w styl nowoczesny, skandynawski oraz loftowy. Antyrama to propozycja do wnętrz nowoczesnych i minimalistycznych. Opraw świąteczny prezent w odpowiednie ramy!

Jedno czy kilka zdjęć?

Jeśli wybierzemy dużych rozmiarów ramę, zamiast jednej fotografii możemy zamieścić w ramce kilka małych. Warto postawić na takie rozwiązanie zwłaszcza jeśli chcemy podarować np. babci czy dziadkowi rodzinne zdjęcia dzieci i wnuków. Taki prezent będzie sprawiał przyjemność i wywoływał wiele wspomnień zawsze, gdy tylko się na niego popatrzy.

Wybierając jedno zdjęcie, dokonajmy dobrej selekcji. Zwróćmy uwagę nie tylko na to, co przedstawia, ale w jakiej jest tonacji, czy jest kolorowe, w sepii czy czarno-białe, czy przeważa na nim jakiś dominujący motyw kolorystyczny. W zależności od wystroju wnętrza domu osoby obdarowywanej oraz od samego zdjęcia dobierzmy odpowiedni kolor ramki. Kolor w przypadku ram aluminiowych może być np. złoty, srebrny lub czarny, ramki drewniane bywają lakierowane na biało, czarno, czerwono, zielono. Do antyram najlepiej będą pasować minimalistyczne duże zdjęcia lub seria małych fotografii.

Starajmy się dobrać kompozycję najlepiej jak potrafimy i nie obawiajmy się, że możemy nie trafić w czyjeś gusta. Ważne, by były to zdjęcia przedstawiające coś bliskiego sercu obdarowywanej osoby. Antyrama lub ramka ze zdjęciami na prezent będzie wtedy czymś wyjątkowym, co zaczaruje świąteczny wieczór.