Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Marzysz o pięknym uśmiechu, ale od leczenia ortodontycznego odstraszają Cię wady klasycznego aparatu? Metoda Invisalign jest ich pozbawiona, a zapewnia równie spektakularne efekty. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o takim leczeniu wad zgryzu, zanim się na to zdecydujesz.

Nakładki ortodontyczne na zęby:

  • Zakres zastosowania metody Invisalign
  • Efekty noszenia nakładek prostujących zęby
  • Cena nakładek Invisalign

U kogo sprawdzi się leczenie nakładkami Invisalign?

Invisalign to leczenie ortodontyczne przeprowadzane przy użyciu przezroczystych nakładek na zęby. Są one ruchome, więc można je ściągać w dowolnym momencie, gdy chcesz się cieszyć pełną swobodą – np. na czas jedzenia, mycia zębów lub ważnego spotkania towarzyskiego.

Używanie nakładek Invisalign to uniwersalna metoda, przy pomocy której można leczyć niemal wszystkie wady zgryzu. O tym, czy sprawdzi się w Twoim przypadku, dowiesz się już na pierwszych konsultacjach. Jeśli u Ciebie nie można otrzymać zadowalającego efektu tylko dzięki noszeniu nakładek, ortodonta na pewno Cię o tym poinformuje i zaproponuje alternatywny plan leczenia. Musisz jednak wiedzieć, że takie sytuacje należą do rzadkości.

Jakich efektów możesz oczekiwać po leczeniu metodą Invisalign?

Jedną z największych zalet leczenia nakładkami prostującymi jest to, że jeszcze przed rozpoczęciem terapii zobaczysz wizualizację swojego zgryzu na poszczególnych etapach planu leczenia, a także po jego zakończeniu. Nie bazujesz więc jedynie na czczej obietnicy lekarza – możesz zobaczyć na własne oczy, jak będzie prezentować się Twój zgryz, i ile czasu zajmie dojście do takiego efektu.

Każdy pacjent ma inną wadę zgryzu, a tym samym zostanie mu zaproponowany inny czas leczenia. Tym, co łączy ich wszystkich, są jednak zalety tej metody leczenia, do których zalicza się zazwyczaj:

  • niesamowitą wygodę – jedzenie czy mycie zębów nie będzie tak męczącą czynnością, jak w przypadku noszenia klasycznego aparatu ortodontycznego z przyklejonymi do szkliwa zamkami i naciąganymi łukami,
  • niewidoczny wygląd – nie musisz opowiadać każdemu, jak długo nosisz aparat i jakie są Twoje wrażenia. Większość osób nawet nie zauważy, że jesteś w trakcie leczenia ortodontycznego,
  • brak comiesięcznych wizyt kontrolnych – wszystko przebiega zgodnie z wcześniej ustalonym planem leczenia, więc możesz w ten sposób oszczędzić na czasie i finansowo,
  • większy komfort – nakładki są gładkie i przyjemne w dotyku w odróżnieniu od metalowych zamków i łuków, które często ranią dziąsła i wewnętrzną stronę policzków,
  • mała awaryjność – w klasycznym aparacie ortodontycznych łuki mają tendencję do wypadania, a zamki do odklejania się. Nakładki są trwałe, a do ich przechowywania w czasie nieużywania służy dołączone do zestawu etui.

Leczenie wad zgryzu nakładkami prostującymi – aspekt finansowy

Fenomenalne efekty leczenie metodą Invisalign idą w parze z przystępnym cennikiem, którego największą zaletą jest pełna transparentność. Już podczas pierwszych konsultacji poznasz bowiem pełną cenę nakładek prostujących zęby: smilesclinic.pl/invisalign-przezroczyste-nakladki-prostujace-zeby/

W kosztorysie znajdziesz wszystkie opłaty związane z przeprowadzeniem planu leczenia od A do Z. Nie musisz zatem martwić się tym, że liczba wizyt zostanie zwiększona, a wraz z nią wzrośnie także cena terapii. Wszystko to pozwala zaplanować domowy budżet w taki sposób, by bez problemu zebrać potrzebne pieniądze. Do dyspozycji klientów jest również opcja płatności ratalnej. Dzięki niej rozpoczniesz leczenie już teraz, a należność spłacisz w dogodnym terminie w ratach dopasowanych do Twoich możliwości.