listwa magnetyczna

Osoby, które są zwolennikami użytkowania kabin prysznicowych wiedzą, że nawet te najlepsze wymagają wymiany niektórych części zamiennych. Jedną z takich części jest listwa magnetyczna, która zepsuta może znacznie utrudnić korzystanie z kabiny i przyczynić się przede wszystkim do jej nieszczelności. Efektem takiego stanu rzeczy jest zachlapana podłoga w łazience po każdorazowym korzystaniu z natrysku. Nie ma chyba nic bardziej frustrującego, jak ciągła konieczność wycierania do sucha podłogi. Jeśli masz aktualnie taki problem lub jesteś po prostu zwolennikiem kabin prysznicowych – koniecznie zapoznaj się z naszym wpisem!

kabina prysznicowa

Wybieraj zawsze kabiny od sprawdzonych producentów!

Części zamienne jak sama nazwa wskazuje powstały po to by wymienić już te uszkodzone na skutek stosowania złych detergentów lub po prostu – długiej eksploatacji. Posiadając markową kabinę taką jak: Radaway, Cersanit, Ravak, Sanplast zazwyczaj nie ma się o co martwić! Producenci ci bowiem nawet po wycofaniu z produkcji danego modelu kabiny, posiadają jeszcze długo w sprzedaży części do niej. Dzięki temu nie ma konieczności wymiany kabiny na nową i ponoszenia sporych wydatków z tym związanych. Szukając części, jaką jest listwa magnetyczna, trzeba jednak wiedzieć jaki model się posiada. Te, które znajdują się w ofercie różnych producentów, mogą różnić się od siebie tylko detalami, jednak na tyle istotnymi, że sprawiają, że nie są to produkty uniwersalne.

By dobrać dobrze listwę magnetyczną trzeba wiedzieć jaki model się posiada lub przynajmniej znać producenta kabiny. Jego nazwa często znajduje się w jednym z rogów z szyb. Gorzej sytuacja przedstawia się, gdy kabina była kupiona w markecie, nie znamy producenta ani nazwy serii, a na samej kabinie nie jesteśmy w stanie znaleźć żadnych wskazówek. Wtedy dobranie części zamiennych jest bardzo trudne, czasem wręcz niemożliwe.

Gdzie kupić listwę magnetyczna do kabiny prysznicowej?

Produkty takie, jak listwy magnetyczne są ogólnodostępne. Warto pamiętać jednak o tym, że powinno wybrać się produkt markowy i pasujący do posiadanej przez nas kabiny. Sama wymiana jej, jest naprawdę prosta, nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi i większość osób poradzi sobie z tym zadaniem samodzielnie. Wymiana ta nie powinna potrwać dłużej niż kilkanaście minut, nie ma sensu więc zadania tego przekładać na później.

Korzystniej jest kupić listwę w sklepie internetowym, niż w stacjonarnym. Jest to po prostu bardziej opłacalne. Produkty w sklepach internetowych zazwyczaj są tańsze od tych w stacjonarnych, nawet o 30 – 40 %. Warto wiedzieć także o tym, że w sklepach internetowych liczyć można również na fachową poradę handlowca, trzeba tylko skontaktować się ze sklepem telefonicznie lub mailowo.

Listwa magnetyczna ma prostą konstrukcję i zazwyczaj u każdego producenta wygląda podobnie, chociaż cena jej uzależniona właśnie tylko od samego producenta, ale i danej serii.